Follow us: Subscribe via RSS Feed Connect on YouTube Connect on YouTube

Після теракту. Що насправді відбувається в Казахстані

У неділю, 5 червня, в казахстанському місті Актобе почалася контртерористична операція. У Казахстані у зв'язку з терористичним актом запроваджено помірний "жовтий" рівень терористичної небезпеки на 40 діб. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос. 

Ситуація в Актобе є нетривіальною хоча б через наявність одразу декількох версій подій: від офіційної, що виходить від влади Казахстану, до конспірологічних в інтернеті.

Очевидно, терористична операція може бути як абсолютно спонтанною (в такому разі вона залишиться одиночною, і не матиме продовження), так і початком серйознішої дестабілізації.

Зрозуміло, що коли мова йде про ісламістів, що спробували напасти на військову частину і таким чином продемонстрували свою присутність і готовність до радикальних дій - це зовнішнє уявлення про події, те, що ми бачимо на всіх екранах і в новинах.

Насправді ж у казахському політикумі склалася досить складна ситуація, і власне в Казахстані цей напад може бути сприйнято як сигнал до подальшої дестабілізації. Не секрет, що всередині казахської політичної еліти існують досить серйозні протиріччя, причому протиріччя на основі традиційних структур, так званих жузів (історично сформованих об'єднань казахів - НВ). Далеко не всі жузи готові сьогодні сприймати політику Назарбаєва так, як раніше. І ці суперечності наростають на тлі погіршення економічної ситуації, скорочення доступу до ресурсів і арештів, які ми сьогодні спостерігаємо в Казахстані, зокрема серед високопоставлених чиновників і бізнесменів.

Все це говорить про досить серйозну кризу всередині казахської політичної еліти. І теракт може бути як прелюдією до поглиблення цієї кризи, так і її симптомом.

Про жузи говорити непросто, оскільки вони - речі в собі і, коли хтось називає себе представником, скажімо, молодшого жузу і виступає проти Назарбаєва, складно зрозуміти, як це сприймати - як позицію всього жузу або тільки окремого представника. На жаль, ми найчастіше намагаємося узагальнювати позицію представника з позицією жузу.

Загалом же, це симптом, як підвищена температура. Організм хворий, і поки я не бачу ліків, дій або лікарів, які могли б упоратися з ситуацією в Казахстані.

Зрозуміло, кажуть і про російський слід; я такою інформацією поки не володію. Це схоже на конспірологічну теорію, але, поки ми не отримаємо більше інформації, будь-яка теорія про те, що відбувається в Казахстані буде конспірологічною.

Поделиться :
 
ExpressUA © Copyright 2012. All Rights Reserved.
Created by: George Robinson.
Proudly powered by Blogger.
imagem-logoBack to TOP